Menu

Galerie

 

Dne 1.března 1982 hrstka nadšenců založila, po vzoru jiných základních organizací,  Český svaz ochránců přírody také ve Štramberku.

Nosným programem se jí stal nápad navrátit do Štramberka krásného motýla - Jasoně červenookého. Do svého názvu si proto dala jeho latinské jméno - Apollo.

 

Naše základní organizace těžila více z nadšení, než ze zkušeností a přesto se jí podařilo uskutečnit významný projekt reintrodukce Jasoně červenookého a to hlavně díky důslednosti hlavních osobností této akce Jana Lukáška a Rudolfa Schneidera.

To však nebyla jediná aktivita naší základní organizace. Mapovali jsme rozptýlenou zeleň, chráněné rostliny, výskyt obojživelníků, chodili vysazovat stromky, pomáhali při budování stanice dravců, starali se o významné plochy v okolí Štramberka .

Hlavně jsme však vychovávali novou generaci v oddílech MOP (mladých ochránců přírody), ale i při různých akcích v základních i mateřských školách.

 

Po roce 1989 se po vydání zákonů na ochranu přírody také naše základní organizace zapojila do správních řízení a do komise životního prostředí ve městě.

 

Organizace také prošla  změnami. Nadšení a elán vystřídala systematičtější práce a poznání, že chránit přírodu je někdy pořádná fuška. Začaly se tříbit názory na to, co bychom  měli dělat a jak to dělat lépe. Obměnila se členská základna. Mnozí členové odešli z organizace k jiným sdružením.

 

Přestože je v současné podobě v organizaci jen 24 členů, existuje spousta příznivců a pamětníků, kteří organizací prošli nebo jen spolupracovali. Zůstávají vzpomínky na mnoho povedených akcí, brigád, výletů, letních táborů a viditelné výsledky kolem nás i v nás.

Přihlásit

Už. jméno:

Heslo:

Orchideje ve Štramberku

Studánky

STUDÁNKY ŠTRAMBERSKA

Krásný dokument o vstavačích

Orchideje v Bílých Karpatech